Poznávací zájezd do Londýna

Na začátku června se někteří žáci naší školy vydali na nezapomenutelný poznávací zájezd do Londýna. Už samotná cesta byla dobrodružstvím – do Velké Británie jsme vyrazili autobusem a následně trajektem přes kanál La Manche.

Velkým přínosem pobytu bylo ubytování v britských hostitelských rodinách. Žáci tak měli jedinečnou příležitost poznat každodenní život v Anglii a především si vyzkoušet komunikaci v reálných situacích.

Aby si pobyt co nejvíce užili a zároveň se aktivně zapojili, dostali předem úkoly – například zjišťovat informace o rodině, jejich zvycích nebo bydlení. Díky tomu měli příležitost skutečně komunikovat anglicky a aktivně si procvičit jazyk v praxi.Čti dále

Vydařený dětský den ve školní družině

Na pátek 29. května se všechny děti ve školní družině těšily, a to ještě netušily, že je čeká velké překvapení.

Po skončení vyučování a po obědě se vydala velká tlupa dětí na stadion. Protože bylo velké teplo, tak se počítalo s pitným režimem a většina soutěží byla v chládku pod stromy. Na děti čekal skok do písku, házení kroužků, kuželky, petanque, skákání přes švihadlo a v pytli nebo fotbálek.

Asi po hodině soutěžení a hraní se začalo něco ozývat. Děti zbystřily sluch i zrak. Na obloze se přímo nad stadion blížilo letadlo, ze kterého padaly bonbóny. To bylo překvapení, které nikdo z dětí nečekal.

Radost v očích dětí byla neskutečná. I ta soutěživost, kdo jich asi sebere nejvíc. Pilot letadla, kterému moc děkujeme, nám předvedl, že to opravdu nedělal poprvé. Jeho akrobatické kousky a „přesný hod na cíl“ byly opravdu profesionální.

Dětský den byl opravdu vydařený, mrkněte na fotky zde……

Malý cyklista

V pátek 29.5. jsme se 4.B úspěšně zvládli závěrečné zkoušky na dopravním hřišti v Litoměřicích. V říjnu jsme se seznámili s vybavením jízdního kola a s praktickými jízdami na dětském hřišti, v únoru s pravidly silničního provozu a dnes jsme absolvovali test a jízdy.

Vše jsme zvládli na výbornou, obdrželi jsme průkaz cyklisty a můžeme vyrazit na silnici. Tak hodně radosti z bezpečné jízdy na kole!

Foto zde

Školní výlet 2.A a 4.B

V úterý 19.5. jsme vyjeli na výlet. Nejdříve jsme měli v plánu navštívit největší české letiště v Ruzyni. Po bezpečnostní prohlídce jsme nastoupili do autobusu, který nás vozil po letištní ploše a pan průvodce nám vyprávěl o vzniku letiště, o jednotlivých úkonech po příletu a před odletem, které musí vládnout zaměstnanci letiště. Viděli jsme přilétat a odlétat letadla, hangár pro policejní helikoptéry, navštívili jsme požární jednotku letiště.

Čti dále

Slunce, pizza a trocha historie: Žáci 3. a 4. třídy dobyli Most!

Krásné počasí, kilometry v nohách a zážitky, na které se nezapomíná. Žáci třetí a čtvrté třídy vyrazili na školní výlet do Mostu a domů se vrátili plní dojmů (a možná i s trochou příjemné únavy).

Naše výprava začala u jezera Most. Čekal nás pořádný kus cesty – obvodová trasa měří zhruba 9 kilometrů. Počasí nám ale přálo od samého začátku a cesta podél vody nám skvěle utíkala.Čti dále