Recyklace aneb Dejte šanci elektrospotřebičům vrátit se zpět!

Prostřednictvím soutěže Recyklohraní se naše škola snaží zprostředkovat žákům i dospělým informace o šetrném využívání baterií a elektra.

Když už baterie skutečně doslouží, je třeba zanést je na sběrné místo, odkud poputují na recyklaci. Z jednoho kilogramu použitých baterií, což je zhruba 50 kusů tužkových baterií, získáme 750 gramů kovonosných surovin. Recyklace je důležitá nejen z hlediska ochrany životního prostředí a zdraví člověka, ale i z pohledu značných energetických a materiálových úspor primárních surovin, z kterých pak vyrábíme nové produkty. U nás ve škole najdete ve všech patrech zelené sběrné nádoby.

Když se vám doma rozbije televize, pračka nebo rychlovarná konvice, nemusíte je hned vyměnit za nové. Ekologičtější i ekonomičtější je zajistit jejich opravu a dát jim ještě šanci, aby mohly dál sloužit – samozřejmě však záleží na míře jejich poškození. Pokud však neodoláte a spotřebič s novými funkcemi si přeci jen pořídíte, zkuste pro ten pro vás již nepotřebný, ale stále funkční spotřebič najít další uplatnění. Třeba prostřednictvím projektu www.jsemzpet.cz.

Vysloužilé elektrospotřebiče lze odevzdat ve sběrných dvorech

Drobných elektrospotřebičů se můžete  zbavit na neveřejných sběrných místech ve školách zapojených do programu Recyklohraní, tedy i u nás.

Díky, že šetříte přírodu😊.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *