SBÍRKA HANDBIKE PRO ADÁMKA

Město Libochovice organizuje sbírku pro zdravotně postiženého žáka naší školy. Tato akce si zcela jistě zasluhuje pozornost, proto bychom vás chtěli poprosit, abyste si našli chvilku a přečetli si životní příběh Adama. Budeme velmi rádi, pokud se rozhodnete přispět jakoukoli částkou.

Adámek si moc přeje kolo – handbike, aby mohl být alespoň trochu nezávislý a mít tak trochu své klučičí svobody i přesto, že je ochrnutý na půlku těla.

Přispět můžete zde https://www.znesnaze21.cz/sbirka/kolo-pro-adamka-at-i-s-ochrnutim-muze-mit-trochu-svobody

Adam Kulina byl do svých 11 let rošťák, jako kluci bývají. Všude běhal, lezl, jezdil moc rád na kole. Stavěl si různé rampy a pak je na kole přeskakoval. Často chodil s tátou na ryby a na houby. Pak však přišla nemoc, která nám ho málem vzala. V lednu 2017 se Adámek nakazil infekčním bakteriálním zánětem mozkových blan s pravostrannou encefalitidou. Dlouho byl v umělém spánku a po probuzení zůstala levá strana těla nehybná. Po nemoci se u Adámka projevila epilepsie. Pobyt v nemocnici trval dlouhých 8 měsíců, pak následovaly lázně, rehabilitace. I přesto je stále upoután na vozíček a dokáže hýbat jen pravou stranou těla. Levá strana se pomalu zlepšuje po rehabilitacích.

Kvůli péči o syna zůstal jeho otec doma ze zaměstnání, vozí ho do školy a k lékařům, maminka může pracovat jen na částečný úvazek. Ze svých příjmů nejsou schopni na takto drahé kolo ušetřit a Adámkovi jej koupit.

Moc všem děkují a oceňují všechny ty, kteří se rozhodnou přispět a splnit Adámkovi jeho sen. Rád by zase jezdil na kole a rodiče by ho opravdu moc rádi viděli znovu jezdit a smát se. Velké díky všem!

Handbike je speciálně upravené kolo na ruční pohon, které umožní aktivní pohyb osobám s postižením pohybového aparátu, převážně dolních končetin. Na trhu jsou dostupné handbiky v různých provedeních. Jedná se o čistě manuální zařízení či ruční kola s elektrickým pohonem. Cena se pohybuje dle vybavení kolem 190 tis. Kč.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *