TRCZ – Technika nás baví 2019

Ve školním roce 2019/20 se naše základní škola zapojila do 6. ročníku kampaně TRCZ – Technika nás baví 2019 na podporu technického vzdělávání. Náš projekt „Zapojení OZOBOTů do výuky“ byl společností TRC podpořen. Na tento projekt pro kroužek „Logiky a robotiky“ Mgr. Evy Štorové věnovala společnost TRC částku 33 tisíc Kč. Mnohokrát děkujeme

Co je OZOBOT 

Ozobot je miniaturní robot. Jedná se o interaktivní hračku, která rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Zároveň je to ale skvělá didaktická pomůcka představující zábavnou cestu ke skutečnému programování a robotice.

Schopnosti Ozobota jsou založeny na optických senzorech. Při sledování čáry Ozobot zaznamená zakreslené instrukce vytvořené z barevných kódů (dvou až čtyřmístné ozokódy – kombinace zelené, modré, červené a černé barvy) a dle zadaných příkazů reaguje. Na zadané příkazy reaguje Ozobot také barvou, kterou rozsvítí LED diody, umístěné v horní části těla.

Ozoboty je možné také rychle a snadno programovat pomocí intuitivního editoru OzoBlockly.  Programování v něm zvládnou i mladší žáci základních škol. Jeho obrovskou výhodou je vizuální přehlednost a intuitivnost. Jednotlivé příkazy se do sebe skládají v podobě puzzle systému. Tento systém umožňuje kombinovat více příkazů v jednu chvíli a logicky je na sebe navazovat.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *