Významné dny v říjnu

Začátek října se v drůže nesl ve znamení významných dnů, kterých je hned 1. 10. několik. My jsme si je rozvrhli do celého týdne a každý den jsme si jeden z nich připomněli. První na řadě byl „Mezinárodní den seniorů“, tento den nás přiměl k zamyšlením nad tím, jak tito lidé žijí, zda jim něco neschází a zda se jim dá nějak pomoci. Každý z dětí přispěl přáním pro svou babičku a svého dědečka.

Jako druhý významný den jsme si připomněli „Mezinárodní den hudby“. Tento den patří všem lidem po celém světě, hudba nám vyjadřuje pocity, dokáže být velice emotivní a provází nás celým životem. Hudební odpoledne odstartovala Klárka Stránská hrou na flétnu. Ostatní děti si přinesly své oblíbené písničky, které jsme si pustili a dokonce jsme si k tomu i zatancovali. Celé odpoledne jsme si moc užili.

4. 10. jsme si připomněli „Mezinárodní den ochrany zvířat“, cílem tohoto dne je připomenout si, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné. Na oslavu tohoto významného dne si děti přinesly fotky svých oblíbených zvířátek a každý z nich si připravil krátké povídání. I toto odpoledne bylo moc fajn.

Světový den pošty, který připadá na 9. 10. by nám měl připomenout počátky komunikace na větší vzdálenosti. Děti se dozvěděly, jak taková komunikace probíhá a pro své nejbližší připravily malé psaníčko.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *